Zehra Öney
Mobil Pazarlama

Markalar Mobil Pazarlamayı Nasıl Kullanmalı?

Markalar Mobil Pazarlamayı Nasıl Kullanmalı?

Markalar mobil pazarlamayı kullanmadan önce bu mecraları öğrenmeliler. Ajanslarla, operatör şirketleriyle iş birliği geliştirmeliler. Sektörü çok iyi analiz ettikten sonra uzun soluklu stratejiler belirlemeliler. Hedeflerini, projelerini ve mobili nasıl kullanacaklarını muhakkak önceden belirlemeliler. İnsan kaynakları yeterli değilse eğitim aldırmalılar. Mobili ne kadar bilinçli kullanırlarsa o kadar verimli geri dönüşler alacaklardır.

Markalar, yeni teknolojileri sürekli araştırarak güncel gelişmelerden uzak kalmamalılar. Dünya üzerindeki mobil pazarlama örneklerini incelemeliler.

Dünyada mobil alanında ne tür gelişmeler yaşandığını merak eden markalar Mobil Pazarlama Derneği’ni takip edebilir. Mobil Pazarlama Derneği’nin (MMA) en önemli özelliği; küresel bir pazar halinde bilgi alışverişine izin vermesidir. Bugün Brezilya, Peru, Arjantin, Abu Dabi, Katar, Amerika, İngiltere gibi ülkelerde markaların mobil anlamda neler yaptığını yakından izliyoruz. Türkiye’deki üyelerimizi de yurt dışındaki seminerlere götürüp orada yapılan işlerin, ölçümlemelerinden bahsediyoruz. Yeni örnekleri gösteriyoruz. O nedenle MMA mobili anlamak ve kullanmak isteyen markalar için önemli bir kurum.

Son olarak pazarlama liderlerine önerilerim; bu alanda muhakkak var olun, açık fikirli olun, mobil dünyasını anlayın ve öğrenin.

İlgili İçerikler

Eski Beatles Üyesi Paul McCartney’in Pazarlama Çalışmalarında Öncelik Anlık Mesajlaşma Uygulamalarında

Zehra Öney

Michael Kors Instagram’ı E-Ticaret’e Dönüştürüyor

Zehra Öney

Samsung Pay ile 500 Milyon Dolarlık İşlem Yapıldı

Zehra Öney

Yorum yapın