Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Mobil Ödemede Bizi Neler Bekliyor?

Mobil Ödemede Bizi Neler Bekliyor?

Apple’In ApplePay ile mobil ödeme pazarına giriş yapması piyasadaki dinamikleri değiştirmeye başladı. Starbucks’ın yıllardır kendi kahve dükkânlarında uyguladığı ve ödemelerinin önemli bir bölümünü oluşturan mobil ödeme pazarında, diğer şirketler de kendi çözümlerini sunmuştu.

Ancak Apple’ın McDonald’s, Sephora, Disney, Staples, Subway, ToysRus, Macy’s gibi sektörlerinde lider olan pek çok markayı yanına alarak bütünleşik bir çözüm sunması ile pazarın potansiyel büyüklüğünün tahmin edilenden de fazla olduğunun ve çok yakın gelecekte mobil ödemenin alışverişlerde birincil konuma geleceğinin işareti.

Apple’ın mobil ödemedeki çözümleri bunlarla sınırlı değil, kullanıcılar ayrıca Groupon, Target, Uber ve Starbukcs’ın uygulamalarında da ApplePay’i kullanacabilecekler.

Mobil ödeme pazarındaki gelişmeler tüm sektör oyuncularını heyecanlandırmaya devam ederken bundan en karlı çıkacak olanlar ise son kullanıcılar olacak. Çok yakında mobil ödeme özelinde yepyeni bir pazarlama ve kampanya yöntemleriyle karşılaşacağız.

Related posts

iPhone 6S Cuma Günü Satışa Çıkıyor, iOS 9 %50 Penetrasyona Ulaştı

Zehra Öney

Microsoft, Solitaire’i iOS ve Android için Yayınladı

Zehra Öney

Microsoft’un Yapay Zeka ile İmtihanı: Tay.ai

Zehra Öney

Leave a Comment