Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Geleneksel Sadakat Programınızı Mobil ile Uyumlu Hale Getirmek İçin İpuçları

Mobil, pazarlamanın her alanında olduğu gibi sadakat programlarını da değiştirmeye başladı. Akıllı telefonlarımız hayatımızın merkezinde yer almaya başladığından beri, diğer bileşenler akıllı cihazların etrafında şekillenmeye başladı.

Ancak geleneksel CRM ve sadakat programlarını mobil kanalda uygulamak için markaların mobil’i yakından tanıması gerekiyor. Öncelikle mobil kanal, kullanıcılarla her an ve her yerde iletişime geçebileceğiniz ve bu yönüyle diğer tüm kanallardan ayrılan bir mecra. Bu büyük avantajı marka olarak lehinize kullanabilirsiniz, örneğin kullanıcınız sizinle sabah saatlerinde ya da uyumadan önce ilgileniyorsa onunla bu saatlerde iletişime geçmeniz markanız adına çok faydalı olacaktır.

Kişisel seçimlere önem vermeniz gerekiyor, örneğin kullanıcılarınız için belirleyeceğiniz ödüller de kişiselleştirilmiş olmalı. Bu noktada hediye piramidini oluştururken kullanıcılarınızın datasını iyice analiz edip en uygun hediyeleri seçebilirsiniz. Örneğin hep aynı ürünleri alan bir kullanıcınıza daha önce almadığı bir ürünü hediye olarak sunmak iyi bir seçim olmayabilir.

Sürprizleri herkes sever, ancak bu sürprizlerin ve ödüllerin de uygun zamanda sunulması hayati öneme sahip. Siz her gün %10 indirim mesajı gönderirseniz, zamanla kullanıcılarınız indirim duyurularınıza karşı duyarsız hale gelecektir. Ancak örneğin uçak bileti alan bir kullanıcınıza gideceği şehirde otel ve restoran indirimi sunarsanız kullanıcınız bu fırsatı kaçırmayacaktır.

İlgili İçerikler

Amazon Music 55 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Zehra Öney

Apple, 5G’yi Destekleyen Yeni iPhone 12 Modellerini Tanıttı

Zehra Öney

Microsoft’un En Küçük Xbox Konsolu Series S Tanıtıldı

Zehra Öney