Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sanal Gerçeklik Trend Teknolojiler

Sony Sanal Gerçeklik Başlığı Project Morpheus’u Tanıttı

Oculus Rift ile başlayan sanal gerçeklik akımı, pek çok şirketin adeta yarıştığı bir giyilebilir teknoloji sektörüne dönüşme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Kullanıcılara yeni bir görsel deneyim vadeden teknoloji için Apple da cep telefonu ekranını sanal gerçeklik deneyimi yaşatmak için kullanan başlığın patentini almıştı.

Microsoft’un geçtiğimiz aylarda tanıttığı Hololens ise kullanıcılara çok daha kapsamlı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Sanal gerçeklik başlıkları hakkında son gelişme ise Sony cephesinden geldi. Şirket Project Morpheus adıyla tanıttığı yeni başlığının ikinci prototipini görücüye çıkardı.

5.7 inç OLED Full HD ekrana sahip olan cihazın 120 Hz yenileme hızı bulunuyor. 100 derecelik görüş açısı sunan cihazın 2016’da piyasaya çıkacağı duyuruldu.

Cihazla ilgili Sony’nin elini en çok güçlendirecek nokta ise Project Morpheus’un PlayStation oyunlarını destekleyecek olması. Oyun deneyimini bambaşka bir boyuta taşıyacak cihaz sonrası sektördeki dengeler değişecek mi, birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

Facebook Canlı Yayın Özelliğini Android’e de Getiriyor

Zehra Öney

Facebook ve Google Politik Reklam Yasağını Bir Ay Daha Uzattı

Zehra Öney

WhatsApp’ın Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 800 Milyonu Geçti

Zehra Öney

Yorum yapın