Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Instagram Reklamları Artık Tıklanabilir Oldu

Ekim 2010 yılında açılan ve kısa sürede dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan, 2012 yılında Facebook tarafından yaklaşık 1 milyar dolara satın alınan Instagram 2013 yılında ilk kez Michael Kors ile ilk reklam çalışması gerçekleştirmişti.

O günden bu yana reklam politikasında oldukça seçici davranan Instagram’ın reklamlarının önemli bir özelliği de tıklanamıyor olmasaydı. Kullanıcıların fotoğraflar arasında dolaşmasını isteyen ve uygulama dışına link vermeyen Instagram, ilk defa Pencil of Promise için hazırladığı yeni reklam çalışmasında kullanıcılara tıklanabilir reklam sundu. Fotoğraflara tıklandığında çıkan bağış kutusu aracılığıyla kullanıcıların bağış yapmasını sağlayan reklam çalışması ile Instagram başka bir yeniliği daha hayata geçirdi. Carousel reklam olarak adlandırılan bu reklam çalışması ile markalar artık tek bir fotoğraf yerine birden fazla görsel kullanarak hikayelerini daha iyi anlatabilecekler.

Markaların yaptıkları reklam yatırımının istatistiksel karşılığını görmek istemesi de Instagram’ın bu kararı almasında rol oynadığı da sektörde konuşulan bir başka etken.

İlgili İçerikler

Facebook ve Instagram, Kullanıcıları Maske Takmaları Yönünde Uyaracak

Zehra Öney

Instagram Kullanıcılarına Kişiselleştirilmiş Video ve Tema Kanalları Sunacak

Zehra Öney

Dijital Reklam Gelirleri 2020’ye Kadar 285 Milyar Dolara Ulaşacak

Zehra Öney

Yorum yapın