Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple Watch 10 Nisan’da Ön Siparişe Çıkıyor

Apple’ın merakla beklenen saati Apple Watch dün tanıtıldı. Tanıtımda cihazla ilgili pek çok detay açıklığa kavuştu.

Apple Watch, Sport,  Edition ve Watch olmak üzere üç ana kategoride piyasaya çıkacak ve fiyatları 349 dolar ile 10.000 dolar arasında değişecek. Apple Watch’ın Premium segmenti Edition’da kullanılan 18 ayarlık altın ürünün fiyatının bu kadar yüksek olmasındaki başlıca etken. Apple Watch’ın Edition koleksiyonu yüksek fiyatı sebebiyle sadece belirli mağazalarda satışa sunulacak.

Apple Watch Sport’un 38 mm modeli 349 dolardan satışa çıkacak, 42 mm’lik modeli ise 399 dolarlık etikete sahip olacak.

Apple Watch ise 549 ve 599 dolardan satışa sunulacak.

Apple Watch’la ilgili en çok merak edilen konuların başında gelen şarj süresi de açıklığa kavuştu: Apple’ın 90 kez zaman kontrolü, 90 bildirim, 45 dakika uygulama kullanımı, 30 dakika boyunca arka planda Bluetooth aracılığıyla müzik dinlerken spor yapmakla birlikte 18 saatlik günlük kullanım süresi sunuyor. Ancak daha yoğun kullanımlarda bu süre azalıyor.

Apple’ın http://www.apple.com/watch/battery.html adresinde verdiği bilgilere göre 3 saate kadar konuşma süresi sunuyor. Şarjla ilgili önemli bir yenilik ise batarya çok azalırsa cihaz otomatik olarak güç rezervi moduna geçerek 72 saate kadar saat işlevini sürdürebiliyor.

10 Nisan’da ABD, İngiltere, Japonya, Hong Kong, Almanya, Çin, Fransa, Kanada ve Avustralya’da ön siparişe çıkacak olan Apple Watch’ın Türkiye’ye yaz aylarında gelmesi bekleniyor.

İlgili İçerikler

Her Şeyin İnterneti’nde 2020’ye Kadar 34 Milyar Cihaz Birbirine Bağlanacak

Zehra Öney

Twitter, Otomatik Silinen Tweet Özelliğini Kullanıma Sundu: Fleets

Zehra Öney

Ikea, Akıllı Telefonlar için Kablosuz Şarj Sunacak

Zehra Öney

Yorum yapın