Zehra Öney
Trend Teknolojiler

Amazon Drone ile Yapacağı Teslimat Testleri için Yasal İzin Aldı

Amazon’un geçtiğimiz sene tanıttığı ve dünya çapında büyük ilgi görmesine rağmen beraberinde pek çok tartışmayı da başlatan drone ile yapacağı teslimatlar için yasal izin aldı.
Teslimatların güvenilirliği, droneların oluşturacağı hava trafiğinin yönetimi, kameralı drone’ların geçtikleri güzergahlardaki özel hayat gizliliği gibi pek çok konu tartışılmış ve hala tartışılmaya devam ediyor.
Amazon ise bu konudaki testleri yapabilmek için yasal iznini aldı. Federal Aviation Administration, Amazon’a drone ile yapacağı teslimatların testleri için izin verdi. Amazon’un sadece açık havalarda, 400 feet (yaklaşık 122 m) yükseklikte uçuşları gerçekleştirmesi gerekiyor.
Amazon’un test sürüşü sırasında ayrıca aylık uçuş verisini, drone’larla herhangi bir iletişim problemini, donanım/yazılım problemini, pilotların görev zamanlarını, hava kontrolörlerinin talimatlarından ayrılmaları gibi pek çok bilgiyi FAA’ya vermesi gerekiyor.
Yakın gelecekte kargo taşımacılığında yeni bir çığır açacak olan drone ile teslimatlar yavaş yavaş hayatımıza girmeye başlıyor.

İlgili İçerikler

LG, Hava Temizleyici Yüz Maskesini Tanıttı

Zehra Öney

Hologram Öğretim Görevlileri Üniversitede Ders Verecek

Zehra Öney

İspanya Koronavirüsle Savaşta Robotları Kullanacak

Zehra Öney

1 yorum

Yorum yapın