Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler Nesnelerin İnterneti Sosyal Medya Trend Teknolojiler

Facebook’un F8 Konferansı’ndan Öne Çıkanlar

Facebook’un her yıl düzenlediği F8 Geliştiriciler Konferansı’nda bu yıl gündem oldukça doluydu.

İşte konferansta öne çıkan satır başları:

Facebook, Nesnelerin İnterneti alanına girmeye hazırlanıyor: Facebook’un 2013 yılında satın aldığı servis platformu Parse, yeni hata ayıklama aracını duyurdu. Asıl önemli gelişme ise Facebook’un Parse ile Nesnelerin İnterneti alanına girmeye hazırlanması oldu. Parse yakın gelecekte Nesnelerin İnterneti platformu olarak hizmet verecek.

Geçtiğimiz günlerde paylaştığım Facebook Messenger uygulamasını platforma dönüştürme kararı da bugün resmi olarak duyuruldu.

600 milyon üyenin üçüncü partiler aracılığıyla içerik paylaşabileceği bir platform olmaya hazırlanan Messenger’da kullanıcılar doğrudan markalarla iletişim halinde olabilecekler. Messenger’da kullanıcılar içerik paylaşmak için SPN, Bitmoji, JibJab, Legend, Ultratest, Ditty, Giphy, FlipLip, ClipDis, Memes, PicCollage, Kanvas, JJ Abrams’ studio Bad Robot’s Action Mobie FX, Boostr, Camoji, Cleo Video Texting, Clips, Dubsmash, Effectify, EmotionAR, EMU, Fotor, Gif Keyboard, GifJam, Hook’d, Imgur, Imoji, Keek, Magisto, Meme Generator, Noah Camera, Pic Stitch, PingTank, Score! on Friends, Selfied, Shout, StayFilm, Facebook Stickered, Strobe, Tackl, Talking Tom, Tempo, The Weather Channel, to.be Camera ve Wordeo’yu kullanarak içeriklerini birbirine gönderebilecekler.

Facebook da artık YouTube gibi Oculus gibi cihazlarda izlenebilecek küresel videoları Haber Kaynağı’nda destekleyecek.

Ayrıca kullanıcılara Facebook videolarını başka sitelere embed edebilmelerini sağlayan özellik ile, markalara kampanyalarını daha iyi hedefleyebilme olanağı sağlayacak olan Analytics for App tanıtıldı.

İlgili İçerikler

Google Stadia’nın Kullanıma Sunulacağı Tarih ve Oyunlar Açıklandı

Zehra Öney

Aloft, Otellerinde Emoji ile Oda Servisi Hizmetine Başladı

Zehra Öney

YouTube Yıllık “Rewind” Videosunu İptal Etti

Zehra Öney

Yorum yapın