Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Jay-Z’nin Satın Aldığı Tidal Yeniden Yayında

Akıllı cihazlar MP3 çalarların yerini alalı uzun zaman oldu. Spotify, uzun süredir sektörün lideri olarak varlığını sürdürmekle birlikte, Taylor Swift’in şarkılarını Spotify’dan çekmesi ile sektörde rekabet rüzgarı esmeye başlamıştı. Apple’ın bu Haziran ayında kullanıma sunmak üzere üzerinde çalıştığı bir müzik uygulaması planları bulunuyor. Konuyla ilgili blog yazımı http://www.zehraoney.com/2015/03/06/applein-muzik-yayin-servisi-haziranda-yayina-baslayacak/ adresinden okuyabilirsiniz.

Müzik yayıncılığı alanında son gelişme ise ünlü Rapçi Jay-Z’den geldi. Geçtiğimiz Şubat ayında 56 milyon dolar karşılığında yüksek kalite müzik yayını yapan Tidal’ı satın almıştı. Bu satın alımdan sonra Jay-Z yönetimindeki Tidal, dün yeniden tanıtıldı. Madonna, Kanye West, Daft Punk gibi ünlü isimlerle iş birliği yapan Jay-Z bir hafta içerisinde Taylor Swift’in çok satan albümü 1989’un da Tidal’da yer alacağını duyurdu.

Spotify’ın aylık 15 milyonluk ücretli üye sayısına karşılık, aylık 19.99 dolarlık yüksek kalite müzik yayını için ücret ödeyen 35.000 üyeye sahip olan Tidal, başarılı olacak mı hep birlikte göreceğiz.

Tidal’ın ayrıca aylık 9.99’a standart kalite yayın sunan üyelik türü de bulunuyor.

İlgili İçerikler

Spotify’ın Aylık Ücret Ödeyen Kullanıcı Sayısı 155 Milyonu Geçti

Zehra Öney

Minecraft’ın Satış Adedi 200 Milyonu Geçti

Zehra Öney

İngiliz Polisi Öfkeyi ve Sıkıntıyı Tespit Eden Yeni Güvenlik Kamera Teknolojisini Test Edecek

Zehra Öney

Yorum yapın