Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Blippar Mobil ve Dijital Teknolojiler

Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi 2016’ya Kadar 60 Milyar Dolar Değerine Ulaşacak

Artırılmış gerçeklik teknolojisi büyümesini sürdürüyor. Blippar’ın artırılmış gerçeklik alanında yeni tanıttığı özelliği ile günlük hayatta kullandığımız nesneler blipp’lenebilir olacak.

Bu özellik ile vitrinde gördüğümüz herhangi bir ayakkabı, marketteki herhangi bir elmayı blipp’lediğimizde yeni bilgiler ve bilet almadan rezervasyon yapmaya, sosyal medyada paylaşmaktan video izlemeye kadar pek çok özellik karşımıza çıkıyor olacak.

Google’ın geçtiğimiz aylarda piyasadan çektiği, ama çalışmalarına devam ettiği Google Glass artırılmış gerçeklik gözlüğüne ek olarak, Novartis ile iş birliği yaparak geliştirmeye devam ettiği lens projesi bulunuyor.

Museum of London, kendi artırılmış gerçeklik uygulaması ile tarihi fotoğrafları ve Londra şehrinin çeşitli haritalarını kullanıcılara sunuyor.

Wikitude ise kullanıcılarına kendi artırılmış gerçeklik uygulamasını, herhangi bir yazılım dilini bilmesine gerek olmadan hayata geçirmesini sağlıyor.

Oculus Rift gibi araçlar ise kullanıcılara yeni deneyimler sunmaya devam ediyor.

Giderek genişleyen artırılmış gerçeklik uygulama evreninin 2016’ya kadar 60 milyar dolarlık bir değer üretmesi bekleniyor. Peki sizin en sevdiğiniz artırılmış gerçeklik uygulaması hangisi?

İlgili İçerikler

2018’e Kadar E-Kitap Satışları Basılı Yayınları Geçecek

Zehra Öney

Amerika’da Erişim Oranı En Yüksek Uygulamalar Hangileri?

Zehra Öney

Google, Android Cihazlara “Koruma” Getiriyor

Zehra Öney

Yorum yapın