Zehra Öney
Sosyal Medya

Pinterest Geliştiricilere Açılıyor

Uygulama geliştiriciler, sosyal medyanın vazgeçilmez unsurlarından. Son derece avantajlı çözümler üreten geliştiriciler olduğu kadar, özellikle Facebook, Twitter ve Instagram’da sıkça karşılaşılan kötü niyetli geliştiriciler de var ne yazık ki. Bu geliştiriciler Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal ağlarda yazdıkları uygulamalar ile kullanıcı hesaplarını ele geçirip onlar adına otomatik paylaşımlar yapmaktan sayfalar, fotoğraflar ve tweetler için beğeni sağlamaya kadar pek çok zarar verici sonuçlara sebep olabiliyorlar.

Kurulduğu günden bu yana sistemini geliştiricilere açmayan ve temel düzeydeki birkaç API dışında herhangi bir bilgi sunmayan Pinterest, yeni aldığı kararla kapılarını geliştiricilere açmaya karar verdiğini duyurdu.

Geliştirici platformunu beta olarak yayına açan Pinterest’te artık geliştiriciler, yemek pin’leri ile ilgili içerikleri sipariş etmekten, tatil pin’leriyle ilgili yerlere uçak bileti alma, otel rezervasyonu yapma gibi uygulamalar yaratabilecekleri gibi, kişiselleştirilmiş board ve pin’lerini kullanıcıların çoklu olarak repin’lemesini ya da kendi hesaplarında paylaşabilmeleri gibi seçenekler sunabilecekler.

Pinterest’e uygulama geliştirmek isteyen geliştiricilerin https://api.pinterest.com/developers/signup/ adresini ziyaret etmeleri gerekiyor.

İlgili İçerikler

1,59 Milyar Kişinin Kullandığı Facebook’un Reklam Gelirlerinin %80’i Mobilden Geliyor

Zehra Öney

Instagram Reklam Hizmetini Tüm Markalara Açmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney

Bir Başarı Hikayesi: Reddit, Facebook’u Geçerek Amerika’nın En Çok Ziyaret Edilen 3. Sitesi Oldu

Zehra Öney

Yorum yapın