Zehra Öney
Event Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Spotify Yeni Özelliklerini Tanıttı

Haziran ayında Apple’ın Müzik uygulaması ile müzik yayıncılığı sektörüne merhaba demeye hazırlanması, Jay Z’nin yüksek kalite müzik yayını uygulaması Tidal’ı dünyaca ünlü starlarla birlikte tanıtmasının ardından Spotify mevcut Pazar payını korumak için geliştirme çalışmalarına ağırlık verdi.

New York’ta düzenlenen etkinlikte Spotify’ın yeni özellikleri tanıtıldı. Bunlardan ilki, Spotify’ın artık daha geniş çaplı bir içerik sunmaya başlaması.

Artık Video, Haber ve Podcastler ile kullanıcılar daha fazla içeriğe Spotify aracılığıyla ulaşabilecekler. NBC, BBC, ABC, GQ, Vogue, MTV, E!, Team Coco, TED gibi yayıncılar ile yapılan iş birliği kapsamında Haberler bölümünde kullanıcılara yeni içerikler sunuluyor olacak.

Spotify’ın özelleştirdiği bir diğer çalışması ise özellikle koşu yapanları hedefliyor. Telefonlardaki ivmeölçer, jiroskop gibi sensörlerden topladığı verilerle tempoyu ölçecek olan Spotify, kullanıcının hızına göre uygun şarkıları otomatik olarak çalıyor olacak.

Bunun yanı sıra kullanıcıların dinleme geçmişlerine daha yakından bakacak olan Spotify, geçmişte dinlenen şarkılara göre yeni öneriler yapıyor olacak.

İlgili İçerikler

Huawei, Mate X Katlanır Telefonunu Tanıttı

Zehra Öney

Pilotsuz Hava Taksi ABD’deki Demo Uçuşunu Gerçekleştirdi

Zehra Öney

Cep Telefonlarında WiFi Arama Dönemi Başladı: AT&T’den Sonra Verizon da Harekete Geçti

Zehra Öney

Yorum yapın