Zehra Öney
Genel

Apple 4K iMac Hazırlığında

HD, Full HD derken görüntü teknolojisinde her geçen gün yeni bir gelişmeye tanıklık ettik. Saniye başına düşen kare sayısı 24’lerden 60’lara kadar çıktı ve 4K çözünürlüğe sahip videolar çekilmeye başlandı. YouTube yüksek çözünürlük desteği sunsa da, günümüzde kullanılan pek çok bilgisayarın bu videoları sorunsuz oynatması donanımsal açıdan çok da kolay değil.

Bu konuda çalışan firmalardan biri de Apple ve Fransız web sitesi Consomac’ta yayınlanan yeni iMac görüntüleri ile, Apple’ın birkaç ay içerisinde yeni iMac serisini tanıtması bekleniyor.

Apple, 27” ve 5K çözünürlüğe sahip iMac’i satışa sunmuştu ancak yüksek fiyatı sebebiyle daha çok profesyoneller tarafından tercih edilen cihazın yeni ve daha uygun fiyatları modellerinin piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yeni iMac’lerin 21” çözünürlüğe sahip olması ve 4K çözünürlüğü desteklemesi bekleniyor. Günümüzdeki 21.5” model iMac’ler sadece 1920 x 1080 çözünürlüğünü desteklerken, yeni iMac’lerin 4096 x 2304 çözünürlüğü destekleyeceği belirtiliyor.

İlgili İçerikler

7-Eleven, Japonya’da Mobil Ödeme Uygulamasını 500.000 Dolarlık Hack Saldırısı Sonrasında Kapattı

Zehra Öney

Apple Üç Aylık Dönemde 100 Milyar Dolar Gelir Eşiğini Aştı

Zehra Öney

ABD’de TV’yi Geçen Online Reklamlar Büyümesini Sürdürüyor

Zehra Öney

Yorum yapın