Zehra Öney
Mobil Pazarlama Sosyal Medya

Twitter Reklam Platformunu Twitter Dışına Genişletiyor

Aylık 300 milyon aktif kullanıcısıyla en önemli sosyal mecralardan biri olan Twitter, uzun süredir kendine özgü reklam modelleri ile gelir sağlıyor. Geçen yıla kadar reklamlarını sadece Twitter içerisinde yayınlayan şirket, satın aldığı MoPub üzerinden Twitter Yayıncı Ağı (Twitter Publisher Network) adı verilen yayıncılarda da yayınlama özelliğini reklamverenlerin kullanımına sunmuştu.

Bununla birlikte yeni özellikler eklenerek geliştirilen ve ismi değiştirilen servis ile, artık Twitter reklamlarını başka mecralarda yayınlamak daha kolay olacak.

Twitter Audience Platform adı verilen yeni servis ile, reklamverenler 700 milyondan fazla kullanıcıya ulaşabilecekler. Şimdiye dek İngiltere’de Macy’s, Samsung Mobile, JBL gibi markalar ile yapılan test yayınlarından pozitif sonuçlar alındığı bilgisi paylaşıldı.

Yeni özellikler ile reklamverenler sadece uygulama indirme ya da etkileşim yerine, tweet etkileşimini artırabilecekler ya da video izleme sayılarını artırabilecekler. Tweet etkileşimi reklamlarında Twitter, ilgili tweet’i diğer uygulamalarda otomatik olarak native ya da interstitial hale getirecek. Videolar ise sadece Twitter’da değil, diğer sitelerde de yayınlanıyor olacak.

Twitter’ın bu yeni özelliği ile nasıl sonuçlar elde edeceğini hep birlikte göreceğiz.

 

İlgili İçerikler

Instagram’a Canlı Video Özelliği Geliyor

Zehra Öney

Hindistan TikTok ve WeChat de Dahil Olmak Üzere 59 Uygulamayı Yasakladı

Zehra Öney

WhatsApp’a GIF Desteği Geliyor

Zehra Öney

Yorum yapın