Zehra Öney
Genel

Google Hindistan’daki Tren İstasyonlarında İnternet Erişimi Sunacak

 

Hindistan, sahip olduğu 1 milyar 276 milyon nüfusuyla dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi durumunda. Bununla birlikte nüfusun 1 milyardan fazla bir bölümünün internet erişimi bulunmuyor. Ülkede sadece 213 milyonluk bir nüfusun internet erişimi bulunduğu için, büyük şirketler, ülke çapında çeşitli projeler hayata geçiriyor.

Daha önce Facebook, internet.org projesi kapsamında Hindistanlı kullanıcılara ücretsiz internet hizmeti sunmaya başlamıştı.

Bu konuyla ilgili yeni bir açıklama da Google’dan geldi. Şirket, yaptığı açıklamada, Hindistanlı kullanıcılara ücretsiz hizmet sunmak için tren istasyonlarını kullanacağını duyurdu. Ülke çapındaki 100 tren istasyonunda kullanıcılara sunulacak olan ücretsiz internet ile şirket, günlük 10 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Google’ın CEO’su Sundar Pichai’nin açıkladığı proje, Indian Railways ve RailTel iş birliği ile hayata geçirilecek. Google, 100 kablosuz internet kurulumunu 2016 yılının sonuna kadar tamamlayarak hayata geçirmeyi planlıyor.

Bununla birlikte Google’ın ülkede kurmayı amaçladığı kablosuz internet nokta sayısı ise 400. Bu proje ile Google, Hindistan’daki pek çok kullanıcının internet ile tanışmasını sağlayacak

İlgili İçerikler

Tinder, Orijinal Uygulamadan 25 Kat Daha Küçük Boyutlu Lite Uygulaması Geliştirdi

Zehra Öney

Elon Musk Dünyanın En Zengin İkinci Kişisi Oldu

Zehra Öney

Apple RED Kampanyasıyla AIDS’e Dikkat Çekiyor

Zehra Öney

Yorum yapın