Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Google Açıkladı: 10 Ülkede Mobil Arama Bilgisayardan Yapılan Aramaları Geçti

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google, mobil cihazların artan kullanımına bağlı olarak her geçen gün daha fazla mobil aramaya yönelik çözümler üretiyor: Örneğin kullanıcılar mobil cihazlarıyla Google’da bir şey aradıklarında, eğer bir işletme ise kullanıcının o anki konumuna göre yol tarifini, arama yapabilmesi için telefon numarasını sunuyor. Mobil’e yönelik sunulan bu hizmetler de kullanıcıların önce mobili tercih etmesini sağlıyor.

Recode Code/Mobile Konferansı’nda konuşan Google Kıdemli Başkan Yardımcısı Amit Singhal, her ay mobilde 100 milyardan fazla arama yapıldığını ve mobil aramanın bilgisayarlardan yapılan aramayı 10 ülkede geçtiğini söyledi. Tüm ülke listesini açıklamayan Singhal, bu ülkelerin arasında Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’nın da olduğunu belirtti.

Google’ın mobil arama sonuçlarındaki başarısındaki bir diğer faktör ise mobil uygulaması. Uygulama içerisinde mobil siteye göre daha iyi deneyim sunan Google, ayrıca uygulama geliştiricilere de mobil SEO yoluyla uygulamalarının keşfedilmesini ve Google tarafından index’lenmesini sağlamak amacıyla da pek çok araç sunuyor.

İlgili İçerikler

Geleneksel Sadakat Programınızı Mobil ile Uyumlu Hale Getirmek İçin İpuçları

Zehra Öney

Reklam Engelleme Uygulamaları App Store’un En Çok İndirilen Uygulamaları Arasında

Zehra Öney

Oyunlar, Üçüncü Çeyrekte En Çok İndirilen ve Gelir Sağlayan Uygulamalar Oldu

Zehra Öney

Yorum yapın