Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Skype For Business iOS için Yayınlandı

 

Microsoft’un 2011 yılında 8.5 milyar dolara satın adlığı Skype, sadece uzaktaki yakınlarla görüşmek için değil, iş dünyasında da yoğun bir kullanıma sahip. Microsoft, satın aldıktan sonra pek çok geliştirme yaptığı Skype’ın web sürümünü bu yıl içinde yayınlamıştı: Bu sayede kullanıcılar, örneğin tatilde ya da Skype kurulu olmayan bir bilgisayarda da sadece internet bağlantısıyla Skype’a erişme ve yazışmalarını, görüntülü ya da sesli görüşmelerini sürdürebilme imkanına kavuşmuşlardı.

Bu yaz, beta sürümü yayınlanan Skype for Business ise, uzun süren test sürecinin ardından tüm iOS kullanıcılarına sunuldu. Microsoft’un blog’undan yapılan açıklamaya göre, uygulamayı indirenler Skype’ın tüm özelliklerinden yararlanabilecekler.

Bununla birlikte, telefonlarında Microsoft’un Skype’tan önceki profesyonel çözümü Lync kurulu olanlar da otomatik güncelleme ile Skype’ı kullanabilecekler.

Skype For Business kullanıcıları, sadece şirketlerindeki tüm Skype kullanıcılarına ulaşmakla kalmayacak, ek olarak şirket dışında olan kişilerle de görüşmelerini tek bir adresten yapabiliyor olacaklar.

Skype For Business’ın Android sürümünün testleri ise hala devam ediyor, uygulamanın Android versiyonunun bu yıl sonuna kadar yayınlanması bekleniyor.

 

İlgili İçerikler

2018’e Kadar 2 Milyar Kişi Mobil Mesajlaşma Uygulaması Kullanacak

Zehra Öney

Apple Pay Amerika Birleşik Devletleri’nde 2 Milyondan Fazla Mağazada Kullanılıyor

Zehra Öney

AliBaba Akıllı Telefon Üreticisi Meizu’ya 590 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Zehra Öney

Yorum yapın