Zehra Öney
Sosyal Medya

LinkedIn Üçüncü Çeyrek Verilerini Açıkladı

İş dünyasının en önemli sosyal ağı LinkedIn, dünya çapında büyümesini sürdürmek için pek çok adım atıyor: Geçtiğimiz Mayıs ayında Lynda.com’u satın alan LinkedIn, Çin’deki büyümesini sürdürmek için de yeni satış ekipleri oluşturuyor.

Şirket, geçtiğimiz Perşembe günü üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı: Talent Solutions, yani şirketin işe alım ve iş arama çözümleri, şirketin gelirlerinin üçte ikisini oluşturarak, en önemli gelir kalemi olma özelliğini korudu. Reklam servisleri ve ücretli üyelikler de sırasıyla şirketin ikinci ve üçüncü derecede önemli gelir kalemleri olma özelliklerini koruyorlar.

200’den fazla ülkede hizmet veren LinkedIn’in 396 milyon üyeye hizmet veriyor.  Şirketin 2014’te hizmet vermeye başladığı Çin’deki üye sayısı da 13 milyona yükselmiş durumda.

Şirket, üçüncü çeyrekte %37.2 oranında artışla gelirlerini 779.6 milyon dolara yükseltti.

Bununla birlikte LinkedIn’in üçüncü çeyrek raporuyla ile ilgili en önemli verilerden biri de mobilden geldi: Rapora göre, LinkedIn’in toplam trafiğinin %55’i mobil cihazlar üzerinden geliyor.

Beklenenden de iyi gelen sonuçlar karşısında şirket, 2015 yılı toplam gelir beklentisini 2.94 milyon dolardan 2.98 milyar dolara yükseltti.

İlgili İçerikler

Twitter, Kullanıcı Sayısını Artırmasına Rağmen Üçüncü Çeyrekte Onlardan Gelir Elde Etmekte Zorlandı

Zehra Öney

Instagram ve Facebook Kendine Zarar Vermeyi Kapsayan Fotoğrafları Yasaklıyor

Zehra Öney

Snapchat’te Günlük Video İzlenme Sayısı 6 Milyara Ulaştı

Zehra Öney

Yorum yapın