Google Mobil Aramaya Yeni Öneriler Eklemeye Başladı

0
450

 

Mobilin artan gücü karşısında şirketlerin mobil çözümleri de gelişmeye ve çeşitlilik göstermeye devam ediyor. Önceki dönemlerde arama sonuçlarında telefon arama, rezervasyon ya da alışveriş yapma özellikleri sunan Google, son yeniliği ile mobil arama sonuçlarını geliştirmeye devam ediyor.

Artık mobilden şarkıcı, oyuncu, film ya da ilgili konularda arama yapan kullanıcılar bundan böyle şarkı sözleri, albüm kapakları, müzik aramalarına uygun olarak şarkı önerileri sunacak. Dizi ya da televizyon programı arayan kullanıcılara yayınlanan bölümler, oyuncu bilgileri ya da film aramaları ile ilgili gösteri saatleri bilgileri sunulacak.

Bir kullanıcı aradığı bir şarkıcı sonucunda yeni bir arayüz kullanıcının karşısına çıkacak ve sekmeler aracılığıyla kullanıcılar diskografilere ulaşabilecek ve ayrıca YouTube, Spotify, Google Play Music ya da iHeartRadio’dan şarkıları dinleyebilecekler.

Film, oyuncu ya da dizi araması yapan kullanıcılar IMDb gibi portallerden bilgileri almanın yanı sıra, “Bu diziyi izlerken bu oyuncuyu daha önce nerede gördüğünüzü hatırlayamıyor musunuz?” gibi önerilerde de bulunacak.

İlk olarak Android’de sunulan özellik, yakın zamanda iOS kullanıcılarına da sunulacak.

 

.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here