Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Galaxy S7 Basınca Duyarlı Ekrana Sahip Olacak

 

Apple’ın ilk olarak Apple Watch ile tanıttığı ve daha sonradan geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 6s ekranlarına eklediği ForceTouch özelliği, yakın zamanda Samsung Galaxy telefonlarda da yer alacak. Wall Street Journal’in Samsung’a yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, 2016 Şubat’ta tanıtılması ve Mart ayında piyasaya çıkması beklenen Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge telefonları, tıpkı iPhone 6s’te olduğu gibi basınca duyarlı ekrana sahip olacak.

Bu, Samsung’un uyguladığı yeni bir durum değil. İlk olarak Apple tarafından 2013 yılında tanıtılan parmak izi okuyucuları da bir sonraki yıl Samsung telefonlarında yer almıştı. Bunun yanı sıra Apple da Samsung’un ya da diğer Android cihazların çok önceden sunduğu özellikleri cihazlarında kullanıyor: Bunun en son örneklerinden biri de iPad’lerde sunulan aynı anda iki farklı uygulamayı kullanabilme olmuştu.

Bunun yanı sıra Samsung’un piyasaya sunacağı Galaxy S7 telefonlar hızlı şarj olanağı olan USB Type-C girişine sahip olacak: Bu sayede yarım saatlik şarj ile bataryayı gün boyu yetecek şekilde doldurmak mümkün olacak. Eğer Samsung bu özelliği hayata geçirebilirse, akıllı cihazlarla ilgili en çok şikayet edilen konuların başında gelen şarj sorunu büyük oranda çözüleceğe benziyor.

Ek olarak Samsung’un Galaxy S7 ile yeniden microSD kart okuyuculara dönmesi bekleniyor. MicroSD okuyucuların sadece Galaxy S7’de yer alacağı, Galaxy S7 Edge modelinde bu özelliğe yer verilmeyeceği de Wall Street Journal’in dikkat çektiği özelliklerden biri.

İlgili İçerikler

Nokia ile Samsung Patent Anlaşmalarını Genişletiyor

Zehra Öney

Fitness Bilekleğinizle Ödeme Yapmak İster misiniz?

Zehra Öney

WhatsApp, Hesap Doğrulamak için Flaş Arama Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney

Yorum yapın