Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Walmart’tan Sonra Target da Mobil Ödeme Sistemini Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor

Akıllı cihazlar aracılığıyla mobil ödeme yapmak, uzun süredir teknoloji dünyasının gündeminde. Özellikle geçtiğimiz yıl Apple Pay’in ödeme sistemi ile hareketlenmeye başlayan pazarda, Samsung Samsung Pay ile, Google Android Pay ile kendi sistemlerini kullanıma sunmuşlardı. Bununla birlikte LG de kendi ödeme sistemini Kore’de test etmeye başlamıştı.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken geçtiğimiz haftalarda Walmart da QR kod temelli mobil ödeme sistemini Walmart Pay’i Alaska’da kullanıma sunmuştu. 22 milyon mobil uygulama kullanıcısı bulunan Walmart, mobil ödeme sistemini önümüzdeki yıl Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 4600 mağazasının tamamında kullanıma sunulacak.

Walmart’ın bu hamlesi, en yakın rakibi Target’ı da harekete geçirdi. Amerika Birleşik Devletleri’nin ikinci en büyük mağaza zinciri olan Target’ın 1805 mağazası bulunuyor. Mobil uygulamaları aracılığıyla kullanıcılarına tasarruf imkanı sunan Target, ek olarak mağaza içi beacon teknolojisi ile kullanıcılarını uyarıyor.

Target’ın kredi kartı şirketleriyle görüşmeler yaptığı Reuters tarafından bildirildi: Target’ın Cartwheel uygulaması içinden ödeme yapılabilmesini sağlayacak. Bunun için mobil cüzdan ile kasa arasındaki ödeme işlemleri için tarama teknolojisi kullanılacak. Sistemin önümüzdeki yıl kullanıma sunulması planlanıyor.

İlgili İçerikler

Tablet Sevkiyatları 4. Çeyrekte %12 Azaldı

Zehra Öney

Netflix, 10 Yıldan Fazla Süredir İlk Kez Abone Sayısında Düşüş Yaşadı

Zehra Öney

İtfaiyecilerin Yoğun Dumanda Artırılmış Gerçeklik ile Daha İyi Görmelerini Sağlayan Başlık

Zehra Öney

Yorum yapın