Zehra Öney
Genel

Apple Music 10 Milyon Ücretli Üyeye Ulaştı

Apple’ın geçtiğimiz yıl Haziran ayında kullanıma sunduğu müzik dinleme servisi Apple Music, ilk 3 aylık ücretsiz deneme süreci sonunda 6.5 milyon ücretli üye sayısına ulaşmıştı. Ekim ayında açıklanan bu bu veri, Spotify’ın ücretli üye sayısıyla karşılaştırıldığında az olsa da henüz yolun başındaki Apple Music için iyi bir başarıydı. Apple Music Kasım ayında Android telefonlarda da kullanıma sunulmuştu.

Aradan geçen 3 aylık süre zarfında Apple Music’in üye sayısı %50’den fazla artış gösterdi. Financial Times’ın açıkladığı veriye Apple Music’in ücretli üye sayısı 10 milyona ulaştı. Bu da, Spotify’ın 20 milyon ücretli üye sayısının yarısına eşit.

Apple Music’in bir diğer rakibi de kişiselleştirilmiş radyo servisi Pandora. 78 milyon toplam üyeye sahip olan platformun ücretli üye sayısı ise 3.9 milyon.

Dünyada pek çok ülkede kullanımda olan Apple Music, Afrika kıtasının büyük çoğunluğu ve Orta Doğu ülkelerinin bir bölümünde kullanımda değil. Benzer şekilde telif hakları sebebiyle de ülkemizde de kullanılamayan hizmetin yakın zamanda Türkiye’de de kullanıma sunulmasını bekliyoruz.

İlgili İçerikler

Amazon Gelir Raporunu Açıkladı, Jeff Bezos Görevinden Çekiliyor

Zehra Öney

Reklam Engelleme Yazılımlarının Kullanımı Artıyor

Zehra Öney

Alibaba Yeni CEO’su ile Globalleşmeye Daha Fazla Ağırlık Verecek

Zehra Öney