Zehra Öney
Sosyal Medya

Snapchat’in Günlük Video İzlenme Sayısı 7 Milyara Ulaştı

 

Sosyal medya dünyasının en önemli uygulamalarından biri haline gelen Snapchat, ağırlıklı olarak gençlerin kullandığı bir uygulama. Henüz yolun çok başındayken Facebook’tan gelen satın alma teklifini elinin tersiyle iten Snapchat, büyümesini sürdürüyor.

2015 Kasım ayında günlük video izlenme sayısını 6 milyar olarak açıklayan Snapchat’in video izlenme sayısı aradan geçen yaklaşık 2 ayda 1 milyar daha artarak 7 milyara ulaştı. Bloomberg tarafından açıklanan veriye bakıldığında, Snapchat’in video izlenme sayısı, üye sayısıyla karşılaştırıldığında oldukça yüksek görünüyor. Henüz borsaya açılmadığı için tam sayıyı açıklamayan Snapchat’in üye sayısı 100 milyonun üzerinde.

2015 Ekim ayında üçüncü çeyrek döneme ait verileri açıklayan Facebook, günlük video izlenme sayısının 8 milyara ulaştığını açıklamıştı. Üye sayıları karşılaştırıldığında Snapchat kullanıcılarının video tüketim konusunda Facebook kullanıcılarından çok daha fazla video içerik tükettiğini söyleyebiliriz.  Bu sebeple de özellikle gençlerle iletişim kurmak isteyen pek çok marka ve kurum Snapchat evrenine giriyor: Geçtiğimiz hafta son olarak Beyaz Saray resmi olarak Snapchat’e üye olduğu duyurmuştu: https://www.whitehouse.gov/blog/2016/01/11/whitehouse-joins-snapchat

 

İlgili İçerikler

Tumblr ve Facebook Live Photos Desteği Sunmaya Başladı

Zehra Öney

YouTube Originals Kapanıyor

Zehra Öney

533 Milyon Facebook Kullanıcısının Bilgileri Sızdı

Zehra Öney