Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Facebook Uygulama İçi Tarayıcısını Yeniliyor

Facebook mobil uygulaması, web sayfalarını kendi içinde gösterme özelliğine sahip. Bununla birlikte, paylaşılan bir bağlantıya tıklandığında ilgili sayfayı ziyaret eden kullanıcı, diğer sayfaları ziyaret etmek için bulunduğu sayfadaki bağlantılara tıklama dışında çok da geniş bir seçeneğe sahip değil. Bu durumu değiştirmek için çalışmalarını sürdüren Facebook’un, uygulama içi tarayıcını geliştirdiği bir süredir biliniyordu.

Şu sıralar kısıtlı bir iOS kullanıcısı ile test edilen yeni uygulama içi tarayıcıya ait ilk görüntüler de çıkmaya başladı. Gerçek bir tarayıcı gibi görünen Facebook’un tarayıcısında adres satırı bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar, istedikleri sayfayı ziyaret edebilecekler.

Bununla birlikte tarayıcının altında yer alan bölümde ilgili sayfayı kaç kişinin konuştuğu bilgisinin yanı sıra, bookmark’lara ekleme seçenekleri de bulunuyor.

Geri tuşunun da bulunduğu tarayıcı ile Facebook, kullanıcıların istedikleri sayfaları ziyaret etmelerini, ancak Facebook içerisinde kalarak bunu yapmalarını istiyor.

Facebook’un tarayıcısının yakın zamanda tüm kullanıcılar için aktif olması bekleniyor.

İlgili İçerikler

Google Zararlı Reklam İçeren 85 Uygulamayı Play Store’dan Kaldırdı

Zehra Öney

iOS 8.4 Yayınlandı

Zehra Öney

İngiltere’deki Reklam Harcamaları Ne Durumda?

Zehra Öney