Zehra Öney
Sosyal Medya

Periscope Yayınları Artık Twitter’dan İzlenebilecek

Geçtiğimiz yıl Mart ayında Twitter destekli olarak kullanıma sunulan Periscope, o günden bu yana pek çok gelişme kaydetti. En büyük rakibi konumundaki Meerkat’tan daha fazla kullanıcı sayısına ulaşan, canlı yayınların yayınlandıktan sonra internet üzerinden bilgisayar aracılığıyla da izlenilme özelliğini kullanıma sunan Periscope, yayın hayatının 10. ayında 100 milyon yayın sayısını da aştı.

Twitter ile Periscope’un şimdiki hamlesi ise Periscope yayınlarını Twitter’ın kendi ana uygulamasına taşımak oldu. Şimdiye dek kullanıcılar canlı yayınlarının başladığını Twitter aracılığıyla duyururken, diğer kullanıcıların yayını izleyebilmeleri ancak Periscope uygulamasını indirmeleri ile mümkün oluyordu. Wall Street Journal’da yayınlanan habere göre ise, artık Periscope uygulaması olmayan kullanıcılar da Twitter üzerinden Periscope yayınlarını takip edebilecekler.

İlk olarak iPhone kullanıcıları için aktif olacak özellik, canlı yayınların daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamanın yanı sıra, Twitter’ın da elini güçlendirecek. Zira kullanıcıların Twitter uygulamasında geçirdikleri süre artacak. Periscope ve Twitter’ın bu yeni özelliğinin Android işletim sistemine de gelmesi bekleniyor.

İlgili İçerikler

Spotify, HiFi Üyelik Modelini Bu Yıl Bazı Ülkelerde Kullanıma Sunacak

Zehra Öney

Facebook, Blockchain’in “Merkezsiz” Yapısını Gelecekte Kullanır mı?

Zehra Öney

Pinterest Görsel Arama Hizmetini Kullanıma Sunuyor

Zehra Öney