Zehra Öney
Genel

Samsung Kendi Reklam Engelleme Servisini Kullanıma Sundu

Apple’ın iOS 9 ile kullanıma sunduğu ve beraberinde büyük tartışmalar getiren reklam engelleme servisi, Samsung’un da dikkatini çekmiş görünüyor.

Reklam engelleme servisleri, kişisel bilgisayarlarda uzun dönemdir kullanılıyordu ancak iOS 9 ile birlikte mobil dünyanın da en önemli tartışma konularından biri haline geldi. Apple’ın kendi Safari tarayıcısı için sunduğu özellik ile kullanıcılar internette gezinirken mobil reklamları engelleyebiliyorlardı. Özellikle reklamlardan gelir elde eden içerik servislerinden geniş çaplı eleştirilerle karşılanan reklam engelleme özelliği, kullanıcı tarafında ise büyük destek görmüş ve reklam engelleme uygulamaların bir bölümü yayınlandıktan kısa bir süre sonra App Store’da en çok indirilen uygulamalar arasındaki yeri almıştı.

Samsung da Pazar günü yaptığı açıklama ile, reklam engelleme servisini kendi telefonları için duyurdu. Kullanıcıların reklam engelleme özelliğini kullanabilmesi için Android Lollipop ya da yüksek bir sürümü kullanması gerekiyor. Bununla birlikte, reklam engelleme servisi sadece Samsung’un kendi internet tarayıcısını kapsıyor. Bu özelliğin Google Chrome gibi tarayıcılarda kullanılması ise şimdilik mümkün görünmüyor.

 

İlgili İçerikler

Tumblr 6 Yılda Üçüncü Kez El Değiştiriyor

Zehra Öney

Güncellenen Web İçin Skype ile Sabit ve Mobil Numaraları Aramak Artık Mümkün

Zehra Öney

California’daki Yerel Reklam Harcamalarının Bu Yıl 18,5 Milyar Dolara Ulaşması Bekleniyor

Zehra Öney

Yorum yapın