Zehra Öney
Sosyal Medya

Twitter Dördüncü Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

Apple, Samsung, Sony, Microsoft gibi büyük şirketler iki-üç hafta önce dördüncü çeyrek ya kendi mali takvimlerine göre 2015’in son 3 aylık dönemini kapsayan raporlarını açıklamışlardı. Geçtiğimiz yazdan bu yana işlerin pek de yolunda gitmediği Twitter ise dördüncü çeyrek sonuçlarını dün açıkladı. Şirketin gelirleri beklentileri karşılasa da Twitter’ın bundan sonraki süreçte neler yapacağı oldukça merak konusu.

2015’in dördüncü çeyreğinde aylık aktif kullanıcı sayısı 320 milyon olarak açıklayan Twitter, bu sayının bir önceki döneme göre değişmediğini belirtti. Bu 320 milyon aktif kullanıcı arasında Twitter’ı SMS ile takip edenler de bulunuyor. SMS ile takip edenler dışarıda bırakıldığında ise aylık aktif abone sayıları çok da ümit vadedici görünmüyor, çünkü üçüncü çeyrekte Twitter’ın 307 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunurken, dördüncü çeyrekte bu sayı 305 milyona gerilemiş durumda.

Bu noktada Instagram örneğini verebiliriz, zira Instagram’ın aylık aktif kullanıcı sayısı geçtiğimiz yılın başlarında Twitter’ın da gerisindeydi ancak Instagram’ın şu an aylık 400 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu da, Twitter’ın yeni üye kazanmakta ne kadar zorlandığını gösteren en önemli donelerden biri.

Şirketin gelirleri ise 710 milyon dolara ulaşmış durumda. Bu gelirin 641 milyon doları reklamdan gelirken, 70 milyon doları da veri lisanslama ve diğer kategorilerden geldi.

 

İlgili İçerikler

Instagram, İçerik Üreticileri için İçerik Üzerinden Para Kazanmayı Hayata Geçiriyor

Zehra Öney

Facebook Messenger Uygulamasını Platforma Dönüştürmeye Hazırlanıyor

Zehra Öney

MMA Türkiye Olarak Mobil Pazarlama ve Mobil Reklam Sektörlerini Değerlendirdik

Zehra Öney

Yorum yapın