Zehra Öney
Genel

Çocuklar Artık Kendi Oyuncaklarını Tasarlayıp Üretebilecekler

3D yazıcılar, son dönemin en heyecan verici yeniliklerinin başında geliyor. Kullanıcıların hazırladıkları modelleri 3 boyutlu olarak “yazabilen” 3 boyutlu yazıcılar ile şimdiye dek pek çok ürün “yazıldı.” Bunların arasında ayakkabılardan maskelere, ev modellerinden gerçek bir silaha kadar geniş bir çeşitlilik bulunuyor. 3 boyutlu yazıcılarla silah yapılması oldukça hararetli tartışmalara sebep olsa da bu yazıcılar yaratıcılığı artırıcı yönde de kullanılıyor.

Teknolojinin gelişmesiyle artık çocukların büyük bölümü tablet bilgisayarları kullanmayı çok küçük yaşlarda öğrenebiliyorlar. Bununla birlikte artık çocuklar kendi oyuncaklarını 3 boyutlu yazıcılar ile hazırlayabilecekler. New York’ta devam eden oyuncak fuarında tanıtılan Mattel’in yeni 3 boyutlu yazıcısı ThingMaker, kullanımı son derece kolay mobil uygulamayla eşzamanlı olarak çalışıyor. ThingMaker Design olarak olarak adlandırılan mobil uygulama ile, kullanıcılar halihazırda mevcut olan taslakları kendi zevklerine göre renklendirip çeşitlendirebilecekler. Uygulama ayrıca kullanıcıların kendi çizimlerini de gerçeğe dönüştürme imkanı sunuyor. Ek olarak kullanıcılar büyük ölçekli oyuncak hazırlamak isterler ise bu defa oyuncakların parçalarını ayrı ayrı üretip birleştirebilecekler.

ThingMaker Design uygulaması aynı zamanda piyasadaki diğer 3 boyutlu yazıcılarla da uyumlu çalışıyor.

300 dolarlık satış fiyatı ile tanıtılan ThingMaker yazıcısının mobil uygulamasına iOS kullanıcıları https://itunes.apple.com/us/app/thingmaker-design/id1078356242 adresinden, Android kullanıcıları https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mattel.thingmakerdesign adresinden ulaşabilirler.

İlgili İçerikler

Apple Birinci Çeyrekte Ne Kadar Gelir Elde Etti?

Zehra Öney

Microsoft Kendi Mali Takvimine Göre Dördüncü Çeyrek Raporunu Açıkladı

Zehra Öney

Yeni Macbook, Macbook Air’den Bile Daha İnce

Zehra Öney

Yorum yapın