Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung Pay Dünyaya Açılıyor

Samsung’un geçtiğimiz yıl ilk olarak Güney Kore’de test ettiği ve daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunduğu mobil ödeme hizmeti Samsung Pay, dünyaya açılmaya hazırlanıyor.

Halihazırda Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6 Active ve Galaxy Note 5 ile uyumlu çalışan mobil ödeme sistemi, Yakın Alan İletişimi’nin (NFC) yanı sıra manyetik bantlarla da (kredi kartı) çalışıyor.

21 Şubat’ta yeni telefonu Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’i tanıtacak olan Samsung’un iki yeni cihazında da yer alacak Samsung Pay ile ödeme özelliği, Samsung’un ödeme sistemini de genişletmesinin en önemli adımlarından biri olacak. Zira telefonların tanıtımından sonra Samsung, Samsung Pay’i yıl boyunca kademeli olarak diğer ülkelerde de kullanıma sunacak. İlk olarak Avustralya, Brezilya ve Singapur’da kullanıma sunulması beklenen Samsung Pay’in Çin, İspanya ve Birleşik Krallık’ta da kullanıma sunulması bekleniyor.

Sadece NFC ile çalışan Apple Pay ve Android Pay’e karşı, kredi kartlarıyla da çalışabilme özelliği bulunan Samsung Pay’in ne kadar başarılı olacağını hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

Dünyanın En Hızlı İnternetini Hangi Ülkeler Kullanıyor? Türkiye Kaçıncı Sırada?

Zehra Öney

Apple, ABD’deki Bazı Mağazalarını Yeniden Kapatıyor

Zehra Öney

Üçüncü Çeyrekte Giyilebilir Teknolojinin Lideri Kim Oldu?

Zehra Öney

Yorum yapın