Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler Sanal Gerçeklik Trend Teknolojiler

Mobil Sanal Gerçeklik Gelirleri Bu Yıl 861 Milyon Dolara Ulaşacak

Çok kısa bir geçmişe sahip olmasına rağmen Microsoft, Google, Samsung, Sony gibi dev şirketlerin yatırım yapmaya başladıkları ve çeşitli ürünleri piyasaya sürdükleri sanal gerçeklik pazarı büyümeye devam ediyor.

SuperData Research’ün yaptığı araştırmaya göre, mobil sanal gerçeklik gelirleri bu yıl içerisinde 861 milyon dolara ulaşacak. Aslında şu anda piyasada az sayıda sanal gerçeklik başlığı bulunuyor. Bunların arasında en çok dikkat çekeni Samsung’un Gear VR. Google’ın Cardboard, HTC’nin Vive ürünleri de sanal gerçeklik alanında dikkat çekiyor.

Bu yılki gelirler düşük görünse de yakın zamanda sanal gerçeklik piyasası son derece hızlı bir şekilde büyümesini sürdürecek. Yatırım bankası Goldman Sachs sanal gerçekliğin 2020 yılında 110 milyar dolarlık bir Pazar yaratmasını bekliyor.

Samsung ve Google’ın sanal gerçeklik pazarında erken harekete geçmesi, piyasayı da şekillendirebilir. Zira, Samsung, yeni telefonları S7 ve S7 Edge’i ön sipariş edenlere ücretsiz Gear VR başlığını da göndereceğini duyurdu.

İlgili İçerikler

Geliştiriciler Artık Amazon Alexa’nın Yapay Zekasına Erişerek Kendi Asistanlarını Geliştirebilecekler

Zehra Öney

Spotify, Çiftler için Premium Duo Üyelik Servisini Kullanıma Sunuyor

Zehra Öney

Google, Pixel 4 Telefonunda Yüz Tanıma Teknolojisi Olacağını Duyurdu

Zehra Öney

Yorum yapın