Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Instagram, İçerikleri Kronolojik Gösteren Algoritmasını Değiştiriyor

Eğer Instagram’da binlerce hesabı takip etmiyorsanız, bir sonraki girişinizde genellikle daha önce gördüğünüz içeriğe kadar aşağı iner ve böylece hiçbir şeyi kaçırmamış olursunuz. Instagram kullanıcılarının bir bölümü bu şekilde davransa da özellikle çok fazla hesap takip eden kullanıcılar tüm içeriği görememekten şikayetçi olabiliyorlar.

Bunun yanı sıra Instagram da kullanıcılarının iyi içeriği kaçırmalarının önüne geçmek için algoritmasında değişikliğe gittiğini dün yayınladığı duyuru ile açıkladı. Buna göre artık Instagram’da içerikler, kronolojik olarak değil, en çok beğeni alanlardan başlayarak sıralanacak. Yani bir önceki girişinizden 12 saat sonra Instagram’a giriş yaptığınızda artık en üstte en yeni içeriği değil, en çok beğeni alan içeriği göreceksiniz. Ancak Instagram içeriklerin sıralanmasını değiştirse de tüm içerikleri göstermeye devam edecek. Bu sayede hiçbir içeriği kaçırmamış olacaksınız.

Instagram’ın bu özelliği özellikle markaların işine yarayacak gibi görünüyor. Özellikle pek çok ülkede faaliyet gösteren uluslararası markalar, tüm hedef kitlesine hitap edebilmek için en uygun saati seçmeye çalışıyor, bunun için araştırmalar yürütüyorlar. Instagram’ın yeni algoritma değişikliği ile markalar en uygun saat yerine en çok beğeni almaya odaklanacaklar gibi görünüyor.

İlgili İçerikler

App Store’da 2020’de 5 Milyon Uygulama Olacak

Zehra Öney

Apple iMessage’ın Çökmesine Sebep Olan Bug Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney

Google Mobil Arama Sonuçlarında Tweet’leri Göstermeye Başlıyor

Zehra Öney

1 yorum

Yorum yapın