Zehra Öney
Mobil Pazarlama Sosyal Medya

Pinterest Video Reklamları Test Ediyor

Kendine özgü dinamikleriyle dikkat çeken önemli sosyal ağlardan Pinterest, geçtiğimiz Eylül ayında aylık 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını duyurmuştu. Yakın dönemde ise Cinematic Pins reklam modelini tanıtan ve Nestle, Walgreens, Wendy’s ve Suave gibi markalarla birlikte çalışan Pinterest, artan video kullanımına bağlı olarak video reklamları da kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Cinematic Pin ile, kısa süreli animatif reklamlar sunan Pinterest’in yeni video reklamları ise bir süredir sınırlı bir kullanıcı grubuyla test ediliyor. Pinterest’in yeni video reklamları otomatik oynatma ile başlayacak ve kullanıcılar ekranda aşağı indiğinde ya da yukarı çıktığında duruyor olacak. Videoyu izlemek isteyen kullanıcıların ise ekranda herhangi bir işlem yapmamaları gerekiyor.

Pinterest’in kullanıcı grubunun büyük çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor, ancak şirketin yeni üye elde etme konusunda çeşitli sıkıntılar yaşadığı da malum. Uzun süredir kullanımda olmasına rağmen, yeni üye kazanma hızı, diğer sitelere göre daha yavaş olan Pinterest’in video reklamları nasıl performans gösterecek, hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

Instagram Fotoğraflardaki Beğeni Sayısını Gizlemeyi Test Etti

Zehra Öney

Sosyal Medya Bağımlılığı

Zehra Öney

Samsung Pay ile 500 Milyon Dolarlık İşlem Yapıldı

Zehra Öney

Yorum yapın