Zehra Öney
Mobil Pazarlama

Sinemada Patlamış Mısırınızı Sıra Beklemeden Almaya Ne Dersiniz

Teknolojinin günlük hayatımıza etkisi pek çok alışkanlığımızı değiştirdi. Örneğin artık sokakta taksi beklemek yerine uygulamalar aracılığıyla taksi çağırıyoruz, alışverişlerimizi mağaza mağaza gezmek yerine internet üzerinden yapıyoruz. Bunun yanı sıra, örneğin Amerikalı kullanıcılar, Starbucks’ın geçen yıl başlattığı yeni hizmetiyle, daha kahve dükkanına girmeden yolda siparişlerini vererek, kahvelerini sıra beklemeden alabiliyorlar.

Buna benzer yenilikçi bir uygulama da Kanada’dan geldi: 1965 yılında kurulan ve Kanada’da 46 ayrı şubesi bulunan sinema zinciri Landmark Cinemas, kullanıcılarına yeni ve “mobil” bir sinema deneyimi sunmaya başladı.

Sinema zincirinin uygulamasını indiren kullanıcılar, kendi hesaplarını oluşturduktan sonra sinema biletinin yanı sıra patlamış mısır, içecek ve diğer istediklerini önceden satın alabiliyorlar. Kullanıcı satın alma işlemini tamamladığında uygulama, kullanıcı için bir QR kod oluşturuyor. Kullanıcı sinema girişinde QR kodunu okutuyor ve ilgili siparişleri hazırlanmaya başlanıyor. Kullanıcı daha sonra ilgili kiosktan patlamış mısırını ve diğer siparişlerini satın alıyor.

Landmark Cinemas’ın bu uygulaması, son derece başarılı ve sinema salonlarındaki kuyrukları sonlandıracak gibi görünüyor. Benzer bir uygulama, Türkiye’de yapılacak mı, ilerleyen günlerde göreceğiz.

İlgili İçerikler

Anlık Bildirimler Ne Kadar Etkili?

Zehra Öney

Instagram, Influencer’ların E-Sigara, Silah ve Tütün Ürünleri Reklamları Yapmasını Yasaklıyor

Zehra Öney

Apple Pay Bu Yıl Fransa ve Brezilya’da da Kullanıma Sunulacak

Zehra Öney

Yorum yapın