Zehra Öney
Genel

Amazon Prime Video ile Netflix Rekabetini Artırıyor

 

Amazon’un özel servisi Prime, kullanıcılara pek çok ayrıcalık sunuyor. Aynı gün teslimat, video, müzik ve e-kitap kütüphanelerine erişim gibi çok yönlü ve pek çok açıdan tatmin edici servisleri bünyesinde barındıran Prime, Amazon’dan yapılan açıklamaya göre dikey olarak da kullanılabilecek. En azından video için.

Mozart in the Jungle, Transparent gibi Altın Küre Ödüllü projeleri hayata geçiren, Woody Allen’ın bir sonraki filmi için yatırım yapan Amazon, Amazon Studios ile kendi orijinal yapımlarını da hayata geçirmekte. Öte yandan video “streaming” dünyasının bir diğer güçlü oyuncusu Netflix de güçlü yapımlarıyla dikkat çekiyor. Amazon’un Netflix ile olan rekabeti artırdığı video alanında sunduğu yeni Prime Video aboneliği ile, kullanıcılar sadece video servisi için üye olabilecekler.

Bu sayede Prime’ın diğer servislerini kullanmak istemeyen kullanıcıları kendisine çekmeyi amaçlayan Amazon, son derece rekabetçi bir fiyat politikasına da sahip. 8.99 dolarlık aylık ücrete sahip olan Prime Video, Netflix’in 9.99 dolarlık aylık ücretinden daha ucuz bir alternatif olarak öne çıkmaya başlayacak.

Her geçen gün artan video tüketimine paralel olarak, servisler arasındaki rekabet de giderek artıyor.

İlgili İçerikler

Teknolojide Kadın: İngiltere’de Kadınlar Erkeklerden Daha Az Kazanıyorlar

Zehra Öney

2019’a Kadar Müzik Sektörünün Neredeyse Tamamı Online Olacak

Zehra Öney

Alphabet İkinci Çeyrekte 21,5 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Zehra Öney

Yorum yapın