Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple Watch Hücresel Bağlantıya Kavuşacak mı?

Uzun süre büyük bir merakla beklenen ve geçtiğimiz yıl tanıtılan Apple Watch, kullanıcıların bir bölümünü tatmin etse de bir bölümünde hayal kırıklığına sebep olmuştu: Bunun en büyük sebeplerinden biri ise, cihazı kullanmak için iPhone’a gereksinim duymasıydı. Neredeyse tüm işlemler için iPhone’a bağımlı olan Apple Watch’un satışları da şimdiye dek resmi olarak açıklanmadı. Bu sebeple cihazın beklenen satış grafiğini yakalayamadığı uzun süre konuşuldu.

Apple ise geçtiğimiz günlerde büyük bir değişime imza attı. En çok uygulama geliştiricileri ilgilendiriyormuş gibi görünen blog yazısı, yeni jenerasyon Apple Watch ile ilgili beklentileri yeniden yükseltti. Şirket, yayınladığı yazı ile, uygulama geliştiricileri WatchOS 2 Yazılım Geliştirici Kiti’ni kullanmaları yönünde zorunlu kıldı. Bu, artık Apple Watch’un kendi işletim sistemi üzerinde uygulama geliştirilmesinin zorunlu hale gelmesi anlamına geliyor. Sadece Apple Watch için özel olarak geliştirilecek uygulamalar ise, yeni Apple Watch’un hücresel bağlantı özelliğine sahip olacağı iddialarını hiç olmadığı kadar güçlendirdi.

Apple Watch’un hücresel bağlantıya sahip olması, cihazın kullanılabilirliğini son derece artırmasının yanı sıra, Apple Watch’u bir iPhone aksesuarı kimliğinden de kurtaracaktır. Bu sayede kullanıcılar, örneğin koşuya giderken ya da başka işlemler yaparken yanlarında cep telefonlarını bulundurmak zorunda kalmayacaklar. Bu sayede kullanıcılar telefonları yanlarında olmasa bile mesaj ve diğer bildirimlere sahip olabilecekler.

Apple’ın yeni WatchOS 2 Yazılım Geliştirme Kiti’ni kullanma zorunluluğu 1 Haziran’dan itibaren geçerli olacak.

İlgili İçerikler

iPhone Kullanıcıları da WhatsApp’tan Sesli Arama Yapabilecek

Zehra Öney

Mobil Bankacılığı Kullananların Sayısı 7 Milyon Kişi Daha Arttı | Akıllı Gündem

Zehra Öney

Google, Telefon Görüşmelerini Kaydeden Üçüncü Parti Uygulamaları Yasaklıyor

Zehra Öney

Yorum yapın