Zehra Öney
Genel

Oracle İki Yeni Şirket Satın Aldı

1977’de Amerika’da kurulan Oracle, aradan geçen süre içerisinde dünyanın en önemli veri tabanı yazılım ve teknoloji firmalarından biri haline geldi. Uzun süredir Microsoft’un ardından dünyanın en büyük yazılım üreticisi olan Oracle, büyüme planlarını sürdürüyor.
Bir hafta süreyle iki şirket satın alımı gerçekleştiren Oracle, ilk olarak 28 Nisan’da Textura’yı satın aldı. 2 Mayıs’ta ise Opower’ı satın alan Oracle, bu alımlar için 1 milyar 195 milyon dolar ödeme yaptı.
Textura’yı 663 milyon dolara satın alan Oracle, bu sayede inşaat ve mühendislik alanında elini güçlendirmiş oldu. İnşaat sektörü odaklı bulut tabanlı kontrat ve ödeme yönetimi çözümleri sunan Textura, proje yönetimi alanında son derece güçlü bir servis: Aylık 6000’den fazla projenin yönetildiği platform, 3.4 milyar dolardan fazla tutardaki ödemeleri işliyor. Platform 85.000 müteahhit/yükleniciye servis veriyor.
Oracle’ın 532 milyon dolara satın aldığı Opower ise, dikey bulut çözümleri sunuyor. Özellikle enerji alanında faaliyet gösteren şirketlere bulut çözümleri sunan Opower, dünya çapında 100’den fazla müşterisi bulunuyor. Evlerdeki elektrik ve gaz sayaçlarının okunması ve bu bilgilerin tutulması alanında bulut çözümleri sunan Opower, 60 milyon kullanıcının 600 milyardan fazla sayıdaki sayaç bilgilerini saklıyor ve analiz ediyor.

İlgili İçerikler

Netflix, Türkiye ile Birlikte 130 Ülkede Daha Hizmet Vermeye Başladı

Zehra Öney

British Telecom, EE’yi Satın Aldı

Zehra Öney

California’daki Yerel Reklam Harcamalarının Bu Yıl 18,5 Milyar Dolara Ulaşması Bekleniyor

Zehra Öney

Yorum yapın