Zehra Öney
Sosyal Medya

Amazon Video Direct, YouTube’a Rakip Olmaya Hazırlanıyor

YouTube, artan video izlenme sayısına bağlı olarak içerik üreticilerine ücret ödemeye başlamıştı. YouTube’un aldığı karar ile birlikte içerik üreticileri gelirin %55’ini alırken, geri kalan %45’ini de YouTube alıyordu. YouTube’un bu partner programı ile örneğin YouTube’un en çok takipçiye sahip olan kanalı PewDiePie, 2015 yılında 12 milyon dolar kazanmıştı.
İçerik üreticilerinin ilk tercihi olan YouTube’un yeni bir rakibi olabilir: Dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden biri olan Amazon, video servisini içerik üreticilere açıyor. Üstelik milyonlarca Prime kullanıcısı da hedef kitle olarak bekliyor.
Şirketin Amazon Video Direct olarak isimlendirdiği servisi ile, video içerik üreticileri Amazon müşterileri için içerik üretmenin yanı sıra bundan gelir de elde edecek. Amazon Video’nun Başkan Yardımcısı Jim Freeman “içerik üreticisi olmak için harika bir zaman. Amazon Video Direct ile video üretmek için artık daha fazla seçenek var. Ancak ilk defa video üreticilerinin yer alabileceği self-servis premium streaming üyelik servisi var. İçerik üreticilerinin izleyici, izleyicilerin de iyi içerik bulmalarını kolaylaştırdığımız için çok heyecanlıyız” dedi.
Amazon, Prime üyelerinin avantajını iyi kullanabilirse ve video içerik üreticileri de ilgi gösterirse video yayıncılığında yakın zamanda dengeler değişebilir mi, hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

Facebook GIF Desteği Sunacağını Doğruladı

Zehra Öney

Elon Musk Twitter’ı Satın Alıyor

Zehra Öney

Facebook LinkedIn’e Rakip mi Oluyor?

Zehra Öney

Yorum yapın