Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Levi’s ve Google Aramalara Cevap Verebileceğiniz Ceketi Kullanıma Sunacak

Giyilebilir teknoloji alanında pek çok önemli gelişmeler yaşadık. Akıllı saatler, bileklikler, gözlükler derken sıra kıyafetlere geldi. Bu kapsamda Google ve Levi’s geçen yıl akıllı kumaş ile ilgili iş birliği yaptıklarını duyurmuştu. Geçen yıl konuyla ilgili yazıma http://www.zehraoney.com/2015/05/31/levis-ve-google-akilli-kumas-icin-is-birligi-yapiyor/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Project Jacquard konusunda Google Gelişmiş Teknoloji ve Projeler’den (ATAP) Ivan Poupyrev yeni bir güncelleme paylaştı. Proje kapsamında geliştirilen akıllı ceket ile, kullanıcılar müziklerini kontrol edebilecek, aramalara cevap verebilecek, navigasyona erişebilecek ve daha pek çok işlemi ceketlerinin kol bölümüne dokunarak yapabilecekler.
Jacquard, ilk olarak Levi’s’ın Commuter ceketinde kullanılacak. Ana hedef kitle ise özellikle şehir içinde bisiklet kullananlar.
Jacquard’ın platformunda telefondaki mesaj va arama özelliklerine, Google’ın Harita ve Play servislerine ek olarak, Spotify ve Strava gibi üçüncü parti uygulamalar da yer alacak.
Google, ayrıca yakın zamanda başka markalarla da çalışacağını duyurdu.

İlgili İçerikler

Huaewi Watch Mobil Dünya Kongresi’nde Tanıtıldı

Zehra Öney

Apple, iPhone SE’yi Piyasaya Sürüyor

Zehra Öney

Bill Gates Microsoft’un Yönetim Kurulundan Ayrıldı

Zehra Öney

1 yorum

Yorum yapın