Zehra Öney
Sosyal Medya

Instagram Marka Sayfalarını Resmi Olarak Duyurdu

2012 yılında Facebook tarafından satın alındıktan uzun bir süre sonra daha reklam servisi sunmayan, ilk reklam çalışmasını 2013 yılının sonlarında Michael Kors ile yapan ve kademeli olarak reklam servisini genişleten Instagram, reklam servisini tüm dünyaya açmasının ardından henüz bir yıl bile geçmeden 200.000 reklamveren sayısına ulaştı.
Kullanıcıların %50’sinin en az bir markayı takip ettiği, %60’ının ise ürün ve hizmetler hakkında bilgi aldığı bir platform olan Instagram’ın şirketler ve iş modelleri için daha gelişmiş yönetim ve analiz araçları sunması uzun süredir bekleniyordu. Konu ile ilgili dedikodular geçtiğimiz haftalarda kesinlik kazanmıştı. Instagram’ın resmi blog’unda yapılan açıklama ile de yeni özelliğin yakın zamanda markaların kullanımına sunulacağı belirtildi.
Özellik ile birlikte kullanıcılar artık, Instagram üzerinden marka sayfalarının İletişim butonları ile, markayı arayabilecek, e-posta gönderebilecek ya da yol tarifini alabilecekler.
Markalar ise takipçi ile ilgili lokasyon, yaş ve cinsiyet gibi daha detaylı bilgilere, gönderiler ile ilgili de erişim, etkileşim, web site tıklamalarını görüntüleyebilecekler.
Şu an Instagram’da bulunan sayfaların, hesaplarını marka sayfasına dönüştürebilmeleri için halihazırda Facebook’ta bir marka sayfası olmaları gerekiyor.

İlgili İçerikler

Instagram Arama Özelliğini Web Sürümü için de Yayınladı

Zehra Öney

TikTok 16 Yaşından Küçükleri Korumak için Gizlilik Politikasını Sıkılaştırıyor

Zehra Öney

Instagram’ın Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 400 Milyona Ulaştı

Zehra Öney

Yorum yapın