Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Uber 3,5 Milyar Dolarlık Şimdiye Kadarki En Önemli Yatırımını Aldı

Dünyanın en çok kullanılan yolculuk servislerinden Uber, yatırım turlarına devam ediyor. G serisi yatırım turunu tamamladığını duyuran Uber, şimdiye kadarki en önemli yatırımını aldı.
Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu’ndan 3.5 milyar dolarlık yatırım alan Uber’in bu yatırımla birlikte piyasa değerlemesi de 62.5 milyar dolara ulaştı. Bu yatırımla birlikte Orta Doğu’daki genişlemesini sürdürmeye devam edecek Uber’in halihazırda Suudi Arabistan, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki faaliyetleri devam ediyor. Orta Doğu bölgesinde Uber’in 395.000’den fazla aktif sürücüsü bulunuyor.
2014’ten bu yana Suudi Arabistan’da faaliyet gösteren ve ülkedeki yolcularının %80’inin kadınlardan oluştuğunu açıklayan Uber’den gelen açıklamada, şirketin kurucusu Travis Kalanick yatırımla ilgili “Suudi Arabistan’daki varlığımız, Uber’in yolcular, sürücüler ve şehirlerin nasıl fayda sağladığının muhteşem bir örneğidir ve onların ekonomik ve sosyal reformlarını desteklemeye ortak olmak istiyoruz.” dedi.
Dünya çapında 66 ülkede ve 449 şehirde faaliyet gösteren Uber’in aldığı bu yatırımın yolculuk sektörüne olan etkilerini hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

2021’de En Çok Kullanılan Emoji’ler Açıklandı

Zehra Öney

Google 2022’ye Kadar Tüm “Made by Google” Ürünlerinde Geri Dönüştürülmüş Materyaller Kullanacak

Zehra Öney

Gençler Yaşlılara Göre Daha Fazla Telefon, Daha Az Bilgisayar Kullanıyorlar

Zehra Öney

Yorum yapın