Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung Pay İspanya’da Kullanıma Sunuldu

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında LoopPay’i satın alarak kendi mobil ödeme sistemi konusundaki çalışmalarını hızlandıran ve ilk olarak Ağustos ayında Güney Kore’de kullanıma sunulan Samsung Pay, gösterdiği başarının ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunulmuştu.
Mart 2016’da açıklanan resmi verilere göre, Mart 2016’ya kadar 500 milyon dolarlık işlemin yapıldığı Samsung Pay’i, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6 Active ve Galaxy Note 5 sahipleri kullanabiliyor. Samsung Pay’in en önemli avantajlarından biri de, Yakın Alan İletişiminin (NFC) yanı sıra manyetik bantlar (kredi kartları) ile de uyumlu çalışabilmesi.
Avrupa kıtasında ilk olarak İspanya’da Samsung Pay’i, CaixaBank ve imaginBank müşterileri kullanabilecek. Yakın zamanda Abanca ve Banco Sabadell de Samsung Pay’e katılacağı duyuruldu.
İspanya’yı, yüksek kredi kartı penetrasyonu ve akıllı telefon kullanım oranları sebebiyle seçtiklerini açıklayan Samsung, aynı zamanda İspanyol kullanıcıların %64’ü alışverişlerinin çoğunu ya da tamamını kredi kartı ile yaptığı bilgisini de paylaştı.
Samsung Pay’in İspanya’da kullanıma sunulması, Apple Pay ve ve Android Pay’e göre daha avantajlı bir hamle oldu: Çünkü Apple Pay de Android Pay de henüz Avrupa kıtasında kullanımda değil.

İlgili İçerikler

Microsoft, Solitaire’i iOS ve Android için Yayınladı

Zehra Öney

Gucci Sadece Artırılmış Gerçeklik Ortamında Giyilebilen Sanal Ayakkabısını Kullanıma Sundu

Zehra Öney

Apple Watch’un Solo Loop Kayışları Potansiyel Bir Sorun gibi Görünüyor

Zehra Öney

Yorum yapın