Zehra Öney
Sosyal Medya

Instant Articles, Facebook Messenger’a Geliyor

Facebook’un 2015 yılında kullanıma sunduğu ve kullanıcılara çok daha hızlı bir sayfa yüklenme deneyimi sunan Instant Articles, son derece başarılı olmuştu.

Normal bağlantı ile Facebook’taki herhangi bir internet sayfasına verilen bağlantıyı açmak 3 ila 12 saniye arasında sürerken, Instant Articles ile hazırlanan sayfalara bağlanmak 0 ila 300 milisaniye arasında sürüyor. Facebook’un ilk olarak The New York Times, National Geographic, NBC News, BuzzFeed, The Guardian ve BBC News gibi dünyaca ünlü yayıncılar ile hizmete başladığı Instant Articles, geçtiğimiz aylarda pek çok yayıncıya açılmıştı.

Facebook’un Instant Articles özelliği, artık Facebook Messenger’da da kullanılabilecek. Kullanıcılar birbirine Instant Articles özellikli bağlantıları paylaştıklarında, mesajı alan kullanıcı, bağlantının önizlemesinin yanında şimşek işareti (lightning bolt) görecekler. Kullanıcı bağlantıya tıkladığında da, bağlantı neredeyse tıklanır tıklanmaz açılacak.

İlk olarak Android işletim sistemi kullanıcılarına sunulacak özellik, yakın zamanda iOS kullanıcıları için de aktif hale gelecek.

İlgili İçerikler

Reddit Büyük Bir Yatırım Turu Planlıyor

Zehra Öney

Cambridge Analytica Kapanıyor

Zehra Öney

Foursquare Uygulamasından Uber Taksi Çağırılabilecek

Zehra Öney

Yorum yapın