Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Blippar Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Pokemon Go, Artırılmış Gerçeklik ve Pazarlamacılar için Neden Önemli?

Ambarish Mitra: “Artırılmış Gerçekliğin 5 ya da 10 yıldan önce tam olarak ortaya çıkmayacağını söylediler ancak Pokemon Go, onların yanılmış olduğunu gösterdi.”

Heyecanlı gençlerin lokal Pokemon Gym’lerini kontrol için sokağınızın sonunda toplandıklarını fark etmişsinizdir. Aslında, Pokemon Go’nun global fenomenine siz de çoktan katılmış olabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri’nde birkaç haftadır ve Birleşik Krallık’ta birkaç gündür kullanımda olmasına rağmen, Pokemon Go, Candy Crush’un en yüksek seviyesi olan 20 milyon günlük aktif kullanıcı sayısını geçerek, Amerika Birleşik Devletleri’nde 21 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaştı. SensorTower’a göre, ortalama bir iPhone kullanıcısı Pokemon Go’da günlük 33 dakika 25 saniye geçiriyor, ki bu süre Facebook’tan (22 dakika), Snapchat’ten (18 dakika), Twitter’dan (17 dakika 56 saniye) ve Instagram’dan (15 dakika) daha fazla.

Artırılmış gerçeklik geliştiricisi Blippar’ın CEO’su Ambarish Mitra, “Artırılmış gerçekliği unutun, bu ölçüde başarılı bir şey görmedik, nokta. İnternet ve tüketici teknolojisi tarihinde altı gün içerisinde 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşabilen olmadı. En son rekor Candy Crush’tı – bu seviyeye ulaşması 1 yıl 3 ay sürdü.

Artırılmış gerçekliğin 5 ya da 10 yıldan önce tam olarak ortaya çıkmayacağını söylediler ancak Pokemon Go, onların yanılmış olduğunu gösterdi.” dedi.

Artırılmış gerçeklik, Ford ve Audi’nin kullanıcılarını AR uygulamaları ile araçların önizlemesini yaptırması gibi, araba endüstrisi ve House of Fraiser’ın kullanıcıların vitrinlerden alışveriş yapmalarını sağlayan örneğinde olduğu gibi, perakende sektöründe de geniş ölçüde kullanılıyor. Bununla birlikte Pokemon Go, artırılmış gerçekliği günlük bir şey yaptı.

Makalenin orijinal ve daha uzun haline bu adresten ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerikler

YouTube Daha Ucuz Ücretli Üyelik Paketi Premium Lite’ı Test Ediyor

Zehra Öney

Facebook F8 Konferansı’nda Pek Çok Yenilik Duyurdu

Zehra Öney

Ortalama Bir ABD’li Kullanıcı Mobil Uygulama Mağazalarında Ne Kadar Harcama Yapıyor?

Zehra Öney

Yorum yapın