Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook Canlı Yayın Özelliğini Bilgisayarlara da Getiriyor

Mobil cihazlardan canlı yayın yapmak, son bir buçuk senedir sosyal medyanın gündeminde önemli bir yer tutuyor. Meerkat ile başlayan, daha sonra Periscope ile devam eden canlı yayın alanında Facebook da yer almış ve çok kısa sürede bu alandaki en güçlü oyunculardan biri haline gelmişti. Facebook ayrıca, yapılan canlı yayınları kullanıcıların Timeline’larında daha sonra yeniden izlemeyi mümkün hale getirmişti.

Facebook tarafından SocialTimes’a yapılan açıklamaya göre canlı yayın özelliği artık sadece mobil cihazların egemenliğinde olmayacak. Şirketin bir süredir kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile test ettiği masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar aracılığıyla canlı yayın yapabilme özelliği, yakın zamanda tüm kullanıcılar için aktif hale gelecek.

Masaüstü kullanıcılar harici kameralar, dizüstü bilgisayar sahipleri ise dahili kameraları aracılığıyla diledikleri zaman canlı yayın yapabilecekler.

Konuya yakın kaynaklar, bilgisayar aracılığıyla canlı yayın yapma konusunda özellikle gazeteciler ve video blogger’lardan gelen isteklerin rol oynadığını da belirtiyor.

 

İlgili İçerikler

YouTube TikTok’a Rakip 15 Saniyelik Video Servisi Shorts’u Duyurdu

Zehra Öney

Facebook F8 Konferansı’nda Pek Çok Yenilik Duyurdu

Zehra Öney

Snapchat’in Günlük Video İzlenme Sayısı 7 Milyara Ulaştı

Zehra Öney