Zehra Öney
Sosyal Medya

Instagram Taslak Olarak Kaydetme Özelliğini Tüm Kullanıcılarına Sundu

Instagram’da ilk olarak bu yılın başlarında test edilmeye başlayan, daha sonra sınırlı bir kullanıcı kitlesinin kullanımına Temmuz ayında sunulan ve kademeli olarak genişletilen taslak olarak kaydetme seçeneği, artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Dünya çapında 500 milyondan fazla üyesi ve günlük 300 milyon aktif kullanıcısı bulunan Instagram’ın taslak olarak kaydetme seçeneği ile, kullanıcılar artık çeşitli değişiklikler yaptıkları fotoğraflarını daha sonra paylaşmak üzere kaydedebilecekler. Kullanıcılar isterlerse fotoğraflarını daha sonra paylaşmak üzere de taslaklarda tutabilecekler.

Kullanıcılar efektlerini, metin/emoji ifadelerini, konum ya da hashtag’lerini ekledikten sonra “geri” butonuna bastıklarında “taslak olarak kaydet” ve “değişiklikleri yoksay” seçeneklerini görecekler. “Taslak olarak kaydet” seçeneğini seçen kullanıcılar, Instagram uygulamasında yeniden “Kamera” butonuna bastıklarında bu defa kaydedilmiş taslaklarını görebilecek ve taslaklarında değişiklik yapabilecek ve paylaşabilecekler.

Taslaklarını paylaşmak istemeyen kullanıcılar ise “Yönet” butonuna basarak “Düzenle” seçeneğini seçtikten sonra fotoğraflarını isterlerse silebilecekler.

Instagram’ın bu özelliği pek çok kullanıcı için son derece faydalı olacak. Yeni taslak özelliğinden tüm iOS ve Android kullanıcıları faydalanabilecekler.

İlgili İçerikler

Twitter Üçüncü Çeyrekte Her 100 Doların 86’sını Mobil’den Kazandı

Zehra Öney

Cambridge Analytica Kapanıyor

Zehra Öney

Şangay Borsası’ndaki Sert Düşüş Teknoloji Dünyasını da Etkiledi

Zehra Öney