Zehra Öney
Genel

Apple McLaren’in Yanı Sıra Lit Motors’la da Satın Alım Görüşmeleri Yapıyor

Apple’ın araba sektörüne gireceği uzun süredir konuşuluyordu. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olmasının yanı sıra, kasasında nakit olarak bulunan milyar dolarları ile ekonomik açıdan çok güçlü bir konumda olan Apple, araba üretiminde ciddi bir eşiği aşmak üzere.

İlk olarak Financial Times tarafından dün duyurulan habere göre Apple, İngiliz McLaren firması ile satın alım görüşmeleri yapıyor. 1963 yılında kurulan ve lüks otomotiv sektörünün yanı sıra Formula 1’de de faaliyet gösteren McLaren, 2014 yılında yıllık 475,5 milyon pound (621 milyon dolar) gelir elde etmişti.

Bununla birlikte The New York Times, Apple’ın sadece McLaren ile değil, Lit Motors ile de görüşmeler yaptığını duyurdu. San Francisco’da kurulan Lit Motors, yeni nesil elektrikli araç üretiyor. Şimdiye dek 2,2 milyon dolar yatırım alan Lit Motors, Apple’ın otomobil planlarına elektrik ve devrilmeme konusunda destek sağlayabilir. Çünkü Lit Motors’un ürettiği araçlar, devrilme ihtimali ortaya çıktığında kendini dengelemek için jiroskop kullanıyor.

Apple’ın otomobil sektöründe nasıl bir faaliyet göstereceğini yakın zamanda hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

Ustream’i de Satın Alan IBM Video Yayın Alanına Yoğunlaşıyor

Zehra Öney

Alphabet İkinci Çeyrekte 21,5 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Zehra Öney

Skype Anlık Tercüme Yapmaya Başladı

Zehra Öney