Zehra Öney
Sosyal Medya

Instagram’da Reklamveren Sayısı 6 Ayda 2 Kattan Fazla Arttı

2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınan Instagram, büyümesini hem kullanıcı bazında hem de reklamveren tarafında sürdürmeye devam ediyor. Dünya çapında kullanıcı sayısı 500 milyonu geçen Instagram’ın artan popülaritesi, reklam gelirlerine de yansımaya başladı.

İlk olarak 2013 yılında Michael Kors firması ile reklam çalışmalarına başlayan Instagram, o süreden sonra reklam modellerini ve reklam programlarını genişletmeye başlamıştı. Bu yıl içerisinde 1,5 milyar dolardan fazla bir reklam geliri elde etmesi beklenen Instagram’dan önemli bir açıklama daha geldi.

Geçtiğimiz Şubat ayında 200.000 adet reklamverene hizmet verdiğini duyuran Instagram, aradan geçen 6 ayda büyük bir ilerleme kaydetti: Şirketten yapılan açıklamaya göre, Instagram’da reklamveren sayısı 500.000’in üzerine çıktı. 6 ay gibi bir sürede reklamveren sayısında yaşanan bu %250’lik artış şirket açısından son derece önemli bir gelişme ve aynı zamanda gelir kaynağı demek.

Ek olarak Instagram, geçtiğimiz aylarda duyurduğu Business Tool servisine 1,5 milyondan fazla geçiş yapıldığını söyledi: Kullanıcı sayfalarını iş kolu olarak değiştirmeye yarayan Business Tool ile sayfa sahipleri gönderileri ile ilgili detaylı raporlar alabiliyorlar.

İlgili İçerikler

Bu Yıl Hangi Şirketler En Çok Reklam Geliri Elde Edecek?

Zehra Öney

ABD Başkanı Donald Trump TikTok’a Verdiği Süreyi Uzattı

Zehra Öney

WhatsApp Kendi Emoji’lerini Hazırladı

Zehra Öney

1 yorum

Yorumlar kapalıdır