Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Mobil ve Dijital Teknolojiler Sanal Gerçeklik Trend Teknolojiler

Artırılmış Gerçeklik Girişimlerinin Gelirleri 2021’e Kadar 5,7 Milyar Dolara Ulaşacak

Artırılmış Gerçeklik Girişimlerinin Gelirleri 2021’e Kadar 5,7 Milyar Dolara Ulaşacak

Artırılmış gerçeklik sektörü büyümesini sürdürüyor: Artırılmış gerçeklik girişimlerinin gelirlerinin bu yıl 515 milyon dolar düzeyinde olması bekleniyor. 

Artırılmış gerçeklik sektörü, kısa geçmişine rağmen büyümesini sürdürmeye devam ediyor. Juniper Research’ün yaptığı araştırmaya göre, sektördeki artırılmış gerçeklik girişimlerinin gelirlerinin bu yıl 515 milyon dolar düzeyinde olması bekleniyor. Ancak 5 yıl içerisinde artırılmış gerçeklik girişimleri, 5,7 milyar dolarlık bir gelir elde edecek.

Juniper Research’ün araştırmasında bu hızlı büyümenin sebepleri görüntü teknolojisindeki yenilikler ile artırılmış/sanal gerçeklik başlıkları olarak gösteriliyor. Microsoft HoloLens gibi cihazların kullanıma sunulmasıyla sadece akıllı telefon ve tabletlerden değil, artırılmış/sanal gerçeklik başlıkları üzerinden de gelir elde edilebilecek.

Araştırmada ayrıca, artırılmış/sanal gerçeklik başlıklarının yüksek ücreti ve kullanıcıların kamusal alanlarda bu cihazları kullanma konusundaki tereddütleri, kısa vadeli bir süre için de olsa, kullanıcıların bir bölümünün bu tür teknolojilere mesafeli kalmasına neden olacağına da değiniliyor.

 

İlgili İçerikler

Amerikalılar Ürün ya da Servis için En Çok Hangi Kaynaklara Başvuruyor?

Zehra Öney

Yapay Zeka ve İnsan Arasındaki En Önemli “Go” Karşılaşmalarından Biri 2018’de Yapılacak

Zehra Öney

Apple Yeni MacBook Air, iPad Pro ve Mac Mini’yi Tanıttı

Zehra Öney