Zehra Öney
Sosyal Medya

Pinterest 150 Milyon Aylık Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Pinterest 150 Milyon Aylık Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı

2015’in Eylül ayında 100 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaşan Pinterest, bir yıl içinde %50 oranında büyüdü ve 150 milyon kullanıcıya ulaştı.

Sosyal medya dünyasında kendine özgü bir yere sahip olan Pinterest, henüz borsaya açılmadığı için dönemsel raporlarını kamuya açıklamakla yükümlü değil. Bununla birlikte şirket geçtiğimiz yılın Eylül ayında 100 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştığını açıklamıştı.

Aradan geçen bir yıllık sürede Pinterest pek çok yeni özelliği ve reklam modellerini kullanıma sundu. Ayrıca Instapaper’ı da Ağustos ayında satın aldı.

Şirketten yapılan yeni açıklamaya göre ise, Pinterest’in aylık aktif kullanıcı sayısı 150 milyona ulaştı. Pinterest’in kullanıcılarının yaklaşık 70 milyonu Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşarken 80 milyondan fazlası ABD dışından Pinterest’e bağlanıyor.

2015 yılında 100 milyon dolar elde eden Pinterest’in bir yıl içinde %50 oranında büyümesi son derece etkileyici olsa da bazı sektör uzmanları, şirketin beklentilerin gerisinde bir performans gösterdiğini düşünüyorlar.

Siz Pinterest’i ne sıklıkla kullanıyorsunuz?

İlgili İçerikler

Facebook Internet Org’u Hindistan Genelinde Kullanıma Sundu

Zehra Öney

Snapchat’te Video İzlenme Sayısı Günlük 8 Milyara Ulaştı

Zehra Öney

Twitter’da Engellediğiniz Kullanıcıları Artık Başkalarıyla Paylaşabileceksiniz

Zehra Öney

1 yorum

Yorumlar kapalıdır