Zehra Öney
Sosyal Medya

Instagram Stories Gönderilerini Günde Kaç Milyon Kişi İzliyor?

Instagram Stories Gönderilerini Günde Kaç Milyon Kişi İzliyor?

Instagram, Ağustos ayında Stories’i kullanıma sunmuştu. Snapchat’in Discover özelliğine benzetilen Instagram Stories’i günlük olarak 100 milyon kişi izliyor.

Dünyanın en önemli sosyal medya uygulamalarından biri haline gelen Instagram, aylık 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Instagram’ın günlük aktif kullanıcı sayısı ise 300 milyon.

Instagram, Ağustos ayında kullanıcıların 10 saniyelik uzunlukta kısa video ve fotoğraflar paylaşmasını sağlayan özelliği Stories’i kullanıma sunmuştu. 24 saat yayında kalan Stories içerikler, bu sürenin sonunda otomatik olarak siliniyor. Bu özelliği Snapchat’in Discover özelliği ile karşılaştırılan Instagram Stories’in kullanım sıklığı nasıl peki?

Instagram CEO’su Kevin Systrom’un geçen hafta açıkladığı bilgilere göre, Instagram’ın Stories bölümünde yer alan gönderileri günlük olarak 100 milyon kişi izliyor: Her 3 Instagram kullanıcısından 1’i Stories içeriklerini izlerken, 200 milyonu Stories içeriklerini izlemiyor.

2 ay içinde ulaşılan bu yüksek rakam son derece önemli: Çünkü Snapchat’in günlük aktif kullanıcı sayısı 150 milyon civarında ve Instagram Stories’in kullanıcılar tarafından (en azından bir bölümü için) benimsendiğini söyleyebiliriz.

Siz hangisini kullanıyorsunuz? Instagram Stories’i mi yoksa Snapchat Discovery’yi mi?

İlgili İçerikler

Microsoft ve Facebook En Hızlı Veri Transferini Atlas Okyanusu’nun Altından Yapacak

Zehra Öney

WhatsApp Yılbaşı Gecesinde Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Zehra Öney

Instagram ve Facebook Messenger Arasında Mesaj Göndermek Mümkün Hale Geliyor

Zehra Öney

2 yorum

Yorumlar kapalıdır